Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 17:29 Bu haber 7379 kez okundu
 
8 ülke, Saklıbahçe’de buluştu
Sakarya’da eğitim gören ve 8 ülkeden yaklaşık 30 Müslüman öğrenci, Karasu Saklıbahçe’de düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Öğrenciler, iftar sonrası Kaymakam Mercan, Milli Eğitim Müdürü Turhan ve Müftü Aydın ile uzun süre sohbet etti.
GÜNDEM Haberi
8 ülke, Saklıbahçe’de buluştu

Karasu Saklıbahçe’de her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen yabancı öğrencilere verilen iftar programında bu yıl da yaklaşık 30 öğrenci bir araya geldi. 8 ülkeden gelen ve Sakarya’da eğitim gören yabancı öğrenciler, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve Karasu Müftüsü Mustafa Aydın’ın da katılımıyla birlikte iftar yaptı. Saklıbahçe İşletmecisi Selman Yümnü, misafirlerle yakından ilgilenmeyi ihmal etmedi. İşletmeci Selman Yümnü öncülüğünde düzenlenen iftar programına, Afrika, Asya ve Ortadoğu’nun çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye gelen ve eğitim hayatlarını Sakarya’da yürüten yaklaşık 30 öğrenci ile Sakarya İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi personeli Muhittin Öztopaloğlu da hazır bulundu.

 

 

Okunan ezanın ardından orucunu misafir öğrencilerle birlikte açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen bu güzel gençlerimizle Karasu’da bir araya gelmek herkese nasip olmaz. Bizler onları kendi evlatlarımız gibi görüyor ve sahip çıkıyoruz. İnşallah seneye yeniden bir araya gelir ve bir kez daha bizleri birleştiren bir değer etrafında orucumuzu birlikte açma imkanı buluruz” dedi. İftar sonrası Kaymakam Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turhan ve Müftü Aydın, öğrenciler ile birlikte bir halka planıyla oturarak uzun süre sohbet etti. Kendilerini tek tek tanıtan öğrenciler, kendi ülkelerinin kültürlerinden de bahsetmeyi ihmal etmedi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı