Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 11:02 Bu haber 4052 kez okundu
 
Avcılar, aç hayvanlara hayat oldu
Kar yağışının yüksek kesimlerde etkili olduğu geçtiğimiz günlerde, Karasu Doğa Sporları ve Avcılık Kulübü’ne bağlı avcılar, aç kalan yaban hayvanlarına adeta hayat oldu.
SPOR Haberi
Avcılar, aç hayvanlara hayat oldu

Karasu’nun yükek eksimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarının açlık çektiğini belirten Karasu Doğa Sporları ve Avcılık Kulübü avcıları, bölgeye çıkarak çeşitli yerlere yem ve yiyecek bıraktı. Karasu Doğa Sporları ve Avcılık Kulübü Başkanı Refik Tatar, Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kısa ve beraberindeki mini av gönüllüleri, elleriyle hayvanlar için karlıaraziye yem ve yiyecek bırakarak yaban hayvanlarının hayatını sürdürmelerine yardımcı oldu.

 

Karasu Doğa Sporları ve Avcılık Kulübü’nün sadece faaliyetlerinin sadece avlanmak olmadığını belirten Başkan Refik Tatar, “Bizler avcılık sporunu kanun ve kurallar içerisinde yapmaktayız. Avcılıkta zor durumda olan ve özgür olmayan hayvanların avlanması yoktur. Doğal yaşamın devam etmesi ve dengenin sürdürelibilirliği için bizler aç kalan hayvanlara elimizden geldiğince yardım etmek istedik. Elbette hepsine el uzatamayız ama gücümüz yettiğince çare olabildiysek ne mutlu bizlere” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı