Reklamı Geç
Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 16:01 Bu haber 9474 kez okundu
 
Belediye’den önemli uyarı!
Karasu Belediyesi’nden yapılan açıklama ile vatandaş uyarıldı. Gelen şikayetler sonucu bir uyarı mesajı yayımlayan Belediye, vatandaşın dikkatli olmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
Belediye’den önemli uyarı!

Karasu Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, son günlerde Karasu Belediyesi’nin ismi kullanılarak tanıtım bedeli adı altında esnaflardan para istenildiği yönünde duyumlara ulaşıldığı ifade edilerek, vatandaşlar ve bölge esnafı herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için uyarıldı.

 

Vatandaşlardan resmi kurumların isimlerini kullanarak Eğitim yardımı, kıyafet yardımı, anket, pazarlama ve reklam bahanesiyle iş yerlerine veya ikametlerine gelen, tanıtım bedeli adı altında kendilerinden para talep eden kişi veya kişileri en yakın kolluk kuvvetlerine veya 155 polis imdat hattına bildirmelerini isteyen Karasu Belediyesi yetkilileri, son zamanlarda alınan duyumlar üzerine açıklama yapma gereği duyduklarını belirttiler.

 

Karasu Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Özellikle Belediyemizin ve diğer kurumların isimleri kullanılarak “Dergi ve Gazete Tanıtımınızı Yapacağız ve İlanınız Çıkacak” şeklinde ifadelerle, işyerlerinin fotoğraflarının çekildiği duyumları doğrultusunda Belediyemiz tarafından böyle bir uygulama ve çalışmanın olmadığı, kanunen tanıtım adı altında işyerlerinin fotoğraflanarak esnaftan para talep edilmesi gibi işlemin de mümkün olmayacağını önemle bildirir, yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek için, bu tarz teklifte bulunan kişilere itibar edilmemesi ve mutlak surette en yakın güvenlik birimine veya 155 polis imdat hattına bildirilmesi hususu kamuoyuna önemle duyurulur”

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı