Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 15:16 Bu haber 3083 kez okundu
 
Çalışmalarıyla göz doldurdular
Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda TÜBİTAK fuarı gerçekleştirildi. Fuarda göz dolduran çalışmalara yer verilirken, ziyaretçiler gün boyu fuara büyük ilgi gösterdi.
EĞİTİM Haberi
Çalışmalarıyla göz doldurdular

Perşembe günü okul binasında gerçekleştirilen TÜBİTAK fuarı, birbirinden başarılı projelerle ziyaretçilerini ağırladı. Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu Müdürü Turgut Aksu, davetlilerle yakından ilgilendi ve öğrencilerden projeler hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Fuarın açılış kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve bazı okul müdürleri birlikte kesti. Toplam 22 projenin yer aldığı ve 40 öğrencinin görev aldığı fuar, gün boyu ziyaretçilerini ağırladı.

 

 

Çalışmaları tek tek inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrencilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çetin fuar sonunda yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz, yıl boyunca öğretmenleri gözetiminde hazırladıkları bu güzel çalışmaları görücüye çıkartma fırsatı buldu. İçlerinden yarınların bilim adamları belki de mucitleri çıkacaktır. Bu çalışmalar, çocuklarımızın kendilerine olan özgüveni ve içlerindeki başarıyı çıkartmakta en büyük etken olan faaliyetlerdir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı