Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 17:55 Bu haber 9234 kez okundu
 
El emeği göz nuru eserler sergilendi
Karasu Belediyesi ve Karasu Halk Eğitimi Merkezi’nin ortaklaşa yürüttüğü KARGEM yıl sonu sergisi, Kentpark’ta yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Sergide, kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları birbirinden değerli eserler görücüye çıktı.
KÜLTÜR Haberi
El emeği göz nuru eserler sergilendi

Karasu Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (KARGEM) kursiyerleri tarafından bir yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru eserler, 14 Mayıs Pazartesi günü Kentpark’ta kurulan sergi alanında görücüye çıktı. KARGEM bünyesinde faaliyet gösteren sabun, nakış, ev mefruşatı, giyim, deri tasarım, takı tasarım ve resim kursu öğrencilerinin hazırladı çalışmalar büyük beğeni topladı. Serginin açılış kurdelesini Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, Karasu Müftüsü Mustafa Aydın, Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, CHP İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Mercan ve İspiroğlu’nun eşleri birlikte kesti. Kurdele kesimi sırasında ilçenin ileri gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Davetliler, sergiyi uzun süre gezdi ve çalışmaları yakından inceleyerek kursiyerlerden bilgi aldı.

 

 

Kurslar ve sergi hakkında bilgi veren Fatma Tatlı, “KARGEM bünyesindeki 8 adet kursumuzda hazırlanan ürünler, 30’a yakın bayan kursiyerimiz tarafından özveri ile hazırlandı ve bugün görücüye çıktı. Bugün gerçekleştirilen sergide, bu ürünler satışa çıkartıldı ve geliri kursiyerlerimize bırakıldı. Ayrıca Kentpark’ta bulunan KARGEM satış merkezi ve ilçe merkezinde bulunan Merhum Kemal Özcan Kurs Merkezi’nde çalışmaları inceleyebilir ve satın alarak kursiyerlerimize destek olabilirler. Yaz sezonunda ise sahil Mini Çarşı ile Acarlar Longozu’nda da satış ve sergi stantlarımız hizmet verecektir. Kurs binamızın tahsisinde her türlü fedakarlığı gösteren Sayın Musa Özcan’a da teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı