Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 09:42 Bu haber 4808 kez okundu
 
En faydalı şenlik
Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından sağlıklı yaşama vurgu yapmak amacıyla C Vitamini Şenliği düzenlendi. Şenlikte minik öğrenciler kendi sıktıkları portakal suyunu keyifle içtiler.
EĞİTİM Haberi
En faydalı şenlik

Kendi içeceklerini sıktılar

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri ve idaresi tarafından hem aile katılımını arttırmak hem de minik öğrencilere meyveleri sevdirme, organik meyve suyu tüketimine özendirme, sağlıklı yaşam için neler yapılmasını öğretmek amacıyla C vitamini şenliği düzenlendi. Düzenlenen şenlik kapsamında öğrenciler öğretmenleri ve velilerinin gözetiminde kendi sıktıkları portakal sularını bardaklara doldurdular. Yaptıkları işten keyif alan ve doyasıya eğlenen öğrenciler kendi eşleriyle sıktıkları portakal sularını keyifle içtiler.

 

Okul öncesi eğitimde öğrencilerin her konuda bilgilenmesi için sürekli etkinlikler yaptıklarını belirten Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, “"Okulumuzda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız öğrencilerimizi eğitmek ve onlara faydalı alışkanlıklar kazandırmak. C Vitamini Şenliği'nde de kış günlerinde iyi beslenmelerine dikkati çekebilmeyi istedik. Bunun için de C vitaminin faydalarını anlatan bir eğlence düzenledik. Öğrenciler hem eğlendi hem de sağlıklı beslenmeyi öğrendi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

HABER: Gülcan Elmalı

 

Kaynak: (SK) - Sakarya Kuzey Gazetesi Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı