Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 21:25 Bu haber 87758 kez okundu
 
Fen lisesi için ilk adım
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu’ya bir fen lisesi kazandırmak için ilk adımın atıldığını söyledi. İspiroğlu, “İlçemize bir fen lisesi yapılması için ilgili yerlerle görüştük. İstenilen ölçüdeki arsayı süratle tahsis edeceğiz” dedi.
EĞİTİM Haberi
Fen lisesi için ilk adım

Karasu’nun her alanda olduğu gibi eğitimde de Sakarya’nın yıldızı olacağını dile getiren Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu. “Karasu’nun ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim yönünden gelişimi için dün olduğu gibi bu gün ve yarın da her türlü emeği ve mesaiyi harcamaya hazırız” dedi. “Eğitim için çocuklar beklemez” diyen Başkan İspiroğlu, “Karasu’da bir fen lisesi yapılması için ilgili yerlerle görüştük. İstenilen ölçüdeki arsayı süratle tahsis edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Karasu’ya yapılması planlanan fen lisesi için önemli çalışmalara imza attıklarını da belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Çocuklarımızın okumak için Sakarya merkeze gidiş gelişlerindeki zorlukları biliyor ve bunu sona erdirmenin çabası içerisindeyiz. Fen lisesinin Karasu’ya en kısa sürede yapılmasını istiyoruz. Karasu Belediyesi olarak bu konuda gerekli tüm girişimleri yaparak en önemli adımları attık. Amacımız, kaliteli eğitim kurumlarını ilçemizde açtırarak eğitim seviyesini yükseklere taşımaktır. Fen lisesi ile çocuklarımız bilimin ışığında güçlü ve erdemli bireyler olmasını temenni ediyor ve Fen Lisesinin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı