Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 19:06 Bu haber 4178 kez okundu
 
Göreve iki muhtar seçildi
Karasu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için görev yapacak muhtarlar, Karasu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantı ile seçildi.
GÜNDEM Haberi
Göreve iki muhtar seçildi

3.294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nun 7. maddesi uyarınca, Karasu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak iki mahalle muhtarı seçildi. Karasu Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu ve Karasu’da görev yapan muhtarlar katıldı.

 

Kaymakam Aziz Mercan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak üyelerin gönüllülük esasına göre çalışacağını dile getirerek; “Önemli ölçüde diyebileceğimiz bir seçim için toplanmış bulunuyoruz. Muhtarlarımızla sık sık görüşüyor, sıkıntılarını değerlendiriyoruz. Yapılan seçimin tüm Karasu’ya hayırlı olmasını dileyerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı için seçilen muhtarlarımız ile tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

Gerçekleştirilecek olan seçim öncesinde konuşma yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Muhtarlarımızla koordineli olarak uyum içerisinde çalışıyoruz. Büyükşehir Yasası ile birlikte mevcut 40 mahallemize eşit ölçüde hizmetlerimizi götürüyoruz. Bugün gönüllülük esasına dayalı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev alacak iki mahalle muhtarı seçimini gerçekleştireceğiz. Seçilen arkadaşlarımıza ve tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun açılış konuşmasının ardından, Karasu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen seçimde, 3.294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında her faaliyet dönemi için belirlenen mahalle muhtarları arasından iki sivil üyenin seçimi için sandık başına geçildi. Seçim işlemlerinin tamamlanması ile Akkum Mahallesi Muhtarı Mustafa Sağır ile Gölköprü Mahallesi Muhtarı Ali Haldız, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Hayeti’nde yer almaya hak kazandı.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Göreve iki muhtar seçildi
Göreve iki muhtar seçildi
Yorumlar
Haber Yazılımı