Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 21:58
 
Haksız kazanca izin yok
Karasu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarındaki artışı mercek altına aldı. Başkan İspiroğlu, “Bu yolla haksız kazanç elde edilmesini engellemek amacıyla ilçe genelinde denetimlerimiz devam edecek” dedi.
EKONOMİ Haberi
Haksız kazanca izin yok

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun talimatı üzerine çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, son günlerde yaşanan fiyat dalgalanmalarına karşı günlük denetimlerini titizlikle sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde bulunan iş yerleri, zincir mağaza ve pastanelerde fiyat ve etiketleri kontrol ederek vatandaşın mağdur olmaması için denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. İspiroğlu, “Ekiplerimiz, marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon fiyatlarıyla kasadaki fiyatlarını karşılaştırılıyor. Fiyatının farklı çıkması durumunda tespit tutanağı tutuluyor” diyerek vatandaşın mağdur olmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

 

Denetimler hakkında, vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için Karasu’nun dört bir köşesinde özverili bir çalışma sergilediklerini söyleyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Hangi açıdan olursa olsun vatandaşı mağdur edenler, karşılarında bizi bulacak. Raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayan işletmeler hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları ve bu konuda şikâyetlerini belediyemize yapmalarını istiyoruz. Dolar kurunun dalgalanmasını bahane ederek haksız kazanç elde edilmesine ve Karasu halkı ile ziyaretçilerimizin mağdur edilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı