Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 17:11 Bu haber 9420 kez okundu
 
Hastane yıkılacak!
Hastanenin yıkılmasına gerekçe olarak bilirkişi heyetinin raporunda fiziksel özelliklerin deforme ve depreme dayanıksız olması gösterildi. İhalenin 2018 yılı mayıs ayına kadar yapılacağı öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
Hastane yıkılacak!

Rapor olumsuz

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol ile mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen ve Aziziye Mahallesi’nde yer alan Karasu Devlet Hastanesi eski binasının yıkılmasına karar verildi. Hastanenin yıkılmasına gerekçe olarak bilirkişi heyetinin yaptığı inceleme sonrası fiziksel özelliklerin deforme ve depreme dayanıksız olması, mevcut plan ve projenin okula dönüşmesine uygun olmaması yönünde olumsuz rapor verilmesi gösterildi.

 

İlköğretim okulu yapılacak

 

Eski hastanenin yıkılması sonrası yerine 3 katlı 24 derslik çok donanımlı ilköğretim okulu yapılması kararlaştırıldı. Edinilen bilgilere göre Karasu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen okul ihtiyaç durumları raporuna göre AKOY Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanan 3 okuldan biri olması önem taşıyor. Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı'nca da uygun bulunan proje 2018 yılı mayıs ayına kadar ihaleye verilecek.

 

Kaynak: (SK) - Sakarya Kuzey Gazetesi Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı