Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 10:51
 
Hizmet, Karasu’da verilmeye başladı
Karasu Devlet Hastanesi’nde son teknolojiye dayalı mamografi cihazının hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü, “Sağlık tesisimizde yapılan mamografi ve ultrason tetkikleriyle meme kanserine erken dönemde tanı konulması sağlanmış olacak” dedi.
SAĞLIK Haberi
Hizmet, Karasu’da verilmeye başladı

Öğütlü, mamografi cihazının hizmet vermeye başlamasıyla birlikte vatandaşların Sakarya merkezi ve diğer çevre illere gitmek zorunda kalmayacağını belitti. Kanserde erken teşhisin önemine de değinen Öğütlü, “Meme kanserinde erken teşhis için her kadının 35-40 yaşında ilk mamografisini çektirmiş olması, 40 yaşından sonra mamografi çekimini düzenli olarak 2 senede bir yaptırması, 50 yaşından itibaren ise yılda 1 kez yaptırmayı ihmal etmemesi gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Hastane Başhekimi Op.Dr Celalettin Akyol da yaptığı açıklama da, “Karasu ve civar ilçelerden hastanemize başvuracak vatandaşlarımızın kanser tarama ve tedavilerinde erken teşhis için büyük önem taşıyan mamografi çekimlerini randevu sistemine dayalı olarak gerçekleştiriyoruz. Çekilen mamografi tetkikleri hastanemiz bünyesindeki Radyoloji Uzmanı tarafından yorumlanıp raporlanmaktadır. Karasu Devlet Hastanesi olarak vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu​.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı