Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 10:20
 
Karasu’da halk nelerden şikayetçi?
KarasuHaberleri.com İnternet Medyası olarak başlattığımız anket tamamlandı. Ankete katılan 13.122 kişi, oyunu kullandı ve Karasu’daki öncelikli şikayet konularını belirledi. İşte sonuçlar:
GÜNDEM Haberi
Karasu’da halk nelerden şikayetçi?

Karasu Haberleri ve Karasu Cihan Haber sosyal medya sayfalarında vatandaşın öneri başlıkları arasından seçilen 6 başlık altında oylamaya sunulan büyük anket tamamlandı. Ankete oy kullanan toplam 13.122 kişi, Karasu’nun öncelikli sorununu belirleyerek şikayet konularının yetkili kurumlara ulaşmasını istedi.

 

Vatandaş tarafından ortaya sunulan onlarca konu arasında en çok şikayet konusu olan 6 konu oylamaya sunuldu. Eğitim, yollar, ekonomik durum, sokak hayvanları, asayiş ve sağlık seçeneklerinin vatandaşın öncelikli sorunları olup olmadığı soruldu.

 

Anket sonunda eğitim 1.992, yollar 2.774, ekonomik durum 1.927, sokak hayvanları 1.950, asayiş 2.545 ve sağlık 1.934 kişi tarafından Karasu’nun öncelikli sorunu olarak görüldü. Yaz sezonunda başlatılan ve Mart ayında tamamlanan anket sonuçlarına göre ilçenin öncelikli sorunu yüzde 21 ile yollar oldu. Yolları yüzde 19 ile asayiş izledi. Ankette konuların oy oranı ve aldığı oy sayıları şöyle:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı