Haber Detayı
29 Eylül 2018 - Cumartesi 13:06 Bu haber 11622 kez okundu
 
Plaj Caddesi mahşer yerine döndü
Karasu Plaj Caddesi üzerinde çıkan yangın, büyük paniğe neden oldu. Yangına 10’a yakın itfaiye aracı müdahale etti. Kontrol altına alınan yangında herhangi bir can kaybının yaşanmaması teselli tarafı oldu.
3.SAYFA Haberi
Plaj Caddesi mahşer yerine döndü

Plaj Caddesi üzerinde yer alan 3 katlı Öztürk Apartmanı’nın çatı katında bugün saat 11:00 sıralarında bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede tüm çatıyı kaplayan alevlerden yükselen dumanlar, ilçenin üzerine adeta kara bir bulut gibi çöktü. Alevleri gören vatandaşlar, vakit kaybetmeden itfaiyeye haber verdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karasu İtfaiye Amirliği’ne bağlı yaklaşık 6 itfaiye aracı, olay yerine gönderilerek yangına müdahale etmesi sağlandı. Çevrede biriken çok sayıda vatandaş, yangını korku dolu gözlerle izledi. Olaydan habersiz çevre bina sakinleri de balkona ve cama çıkınca adeta kısa süreli şok yaşadı. Plaj Caddesi tabiri caizse mahşer yerine dönerken, caddeyi duman bulutu tamamen kapladı.

 

 

Olay yerine ayrıca 112 acil ekipleri de önlem amaçlı sevk edilirken, olası bir tehlikeye karşı SEDAŞ ve AGDAŞ ekipleri, cadde üzerinde hazır bekletildi ve bölgede elektrik kesintisi meydana geldi. Polis ekipleri de cadde üzerinde araç trafiğini güvenlik amaçlı kontrol altına alarak, araçları yan yollara sevk etti. Altında dükkanların bulunduğu üç katlı binanın çatısı, çıkan yangın sonrası tamamen yanarak kül oldu. Yangının diğer binalara ve binada bulunan dairelere sıçramaması, itfaiye ekiplerinin titiz çalışması ile önlendi. Yangına Kocaali itfaiye amirliğinden de takviye ekiplerin gönderildiği öğrenildi. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlatırken, binada uzun süre soğutma çalışması yapan itfaiye ekipleri de yangının çıkış nedeninin belirlemek için inceleme başlattı.

 

HABER AİT VİDEO:

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı