Haber Detayı
28 Ocak 2018 - Pazar 11:44 Bu haber 4849 kez okundu
 
Şehidin vasiyeti için İspiroğlu’ndan çağrı
Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Zeytin Dalı harekâtının ilk şehidi Musa Özalkan’ın vasiyetini, Sakarya olarak yerine getirmeye talibiz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Şehidin vasiyeti için İspiroğlu’ndan çağrı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütü PKK/ PYD ve DEAŞ’a yönelik Afrin’de başlatılan Zeytin Dalı harekâtının ilk şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın, 'Şehit olursam Türkmen balalarına okul yapılsın' vasiyeti tüm yurtta yankı uyandırmıştı. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, duygu ve kahramanlık yüklü bu mesajda kendilerine de büyük yük düştüğünü belirterek başta Karasu olmak üzere bu vasiyeti Sakarya olarak yerine getirmeye talip olduklarını açıkladı.

 

Başkan İspiroğlu; “Afrin şehidimiz Musa Özalkan’ın vasiyeti olan, Telafer’de anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesi isteğini, başta Karasu olmak üzere tüm Sakarya olarak üstlenmeye hazırız. Şehidimizin vasiyeti olan anaokulu veya kreş yapımı için tüm halkımızı ‘Bir Tuğla da sen koy’ kampanyamıza davet ediyorum. Tüm dünya şunu iyi bilsin ki; Şehidimizin son arzusu yerine getirilecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Cihan Emre
Yorumlar
Haber Yazılımı