Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 12:34 Bu haber 13285 kez okundu
 
Verilen süre doldu, düğmeye basıldı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına izin verilen 'beach' büfelerinin yıkımı için verilen ek süre doldu. 1 Ekim Pazartesi günü saat 10:00'a kadar verilen sürenin dolması üzerine ekipler sahilde yıkım işlemlerine başladı.
GÜNDEM Haberi
Verilen süre doldu, düğmeye basıldı

Geçtiğimiz yıl Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu plajı boyunca hizmet vermesine izin verilen ve ihale sonucu sahiplerine teslim edilen 17 adet 'beach' diye tabir edilen büfeye, kıyı kanununa aykırı olması nedeniyle yıkım kararı verilmişti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sahildeki büfelerin kaldırılması işlemi geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilmiş ve eklentilerin sökümü için de işletmecilere ek süre verilmişti. 1 Ekim Pazartesi günü saat 10:00'a kadar verilen sürenin dolmasıyla Büyükşehir ekipleri tarafından yıkım yeniden başladı. Büyükşehir’e ait paletli kepçe ve Karasu Belediyesi’ne ait iş makinaları ile yıkım işleri gerçekleştirildi.

 

 

Pazartesi günü Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet ekipleri ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin güvenlik önlemi eşliğinde yıkım ekipleri Karasu sahili liman mevkiinden yıkım işlemlerini başlattı. Bölgede 110 itfaiye, SEDAŞ ve zabıta ekipleri de hazır bulundu. İşletme sahiplerinin itirazları ve ek süre taleplerine olumlu yanıt vermeyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri, daha önceden kaldırılan 17 adet beach büfesine sonradan eklenen yapıların tamamının yıkımını gerçekleştirdi. Bazı işletme sahipleri de kendi yapılarını kendileri sökerek yıkım ekiplerine yardımcı oldu. Yıkım sırasında herhangi bir gerginlik yaşanmazken, Büyükşehir Belediyesi, sahildeki kaçak yapıların yıkımına devam edileceğini belirtti.

 

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Yorumlar
Haber Yazılımı