Evrim Hoca hayata veda etti

Karasu’da uzun yıllardır öğretmenlik yapan Evrim Solmaz, yakalandığı amansız hastalıkla mücadelesini kaybetti. Karasu’nun sevilen eğitimcilerinden Evrim Solmaz, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti.

Evrim Hoca hayata veda etti


-

Karasu’da uzun yıllardır eğitimcilik yapan Darıçayırı Şehit Oktay Demirci İlkokulu anasınıfı öğretmeni Evrim Solmaz, yakalandığı amansız hastalık ile mücadelesini kaybederek yaşamını yitirdi. Solmaz’ın vefatı, başta ailesi olmak üzere Karasu eğitim camiası ile öğrencilerini yasa boğdu.

Bir süre önce kanser tedavisi gören ve tedavi sonucu hastalığı yenmeyi başaran 47 yaşındaki Evrim Solmaz’ın, geçtiğimiz aylarda yeniden hastalığının nüksetmesi üzerine tedavi altına alındığı öğrenildi. Son bir aydır da İzmir’de bir hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Evrim Solmaz, Cumartesi günü gece saatlerinde durumunun ağırlaşması üzerine hayata veda etti.

Solmaz’ın memleketi olan İzmir’in Foça ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. Karasu Haberleri İnternet Medyası ve Öncü Karasu Gazetesi olarak merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır dileriz.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 10 ay Önce

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin.Mekanını cennet eylesin.

Ercan Elverdi
Ercan Elverdi - 9 ay Önce

2016-2017 Eğitim ve öğretim yılında okul müdürlüğünü yapmıştım işini ve öğrencilerini çok seven öğretmen arkadaşlarınca sevilen kaliteli 1 karaktere sahip insandı Allah u teala rahmet ve mekanını cennet eylesin inşAllah ailesine ve yakınlarına sabır ve metanet versin inşAllah.

Fatma Nihal Kaya
Fatma Nihal Kaya - 2 ay Önce

Beni evrim hoca okuttu o benim biricik öğretmenim onu asla unutamayacağım

SIRADAKİ HABER