Karasu, Elanur’u güler yüzüyle hatırlayacak

Karasu’da yaşarken aniden rahatsızlanan ve 3 yıldır tedavi gören 12 yaşındaki Elanur Kızılboğa hayata tutunamadı. Elanur’dan geriye güler yüzlü fotoğrafları kaldı.

Karasu, Elanur’u güler yüzüyle hatırlayacak


-

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yaşayan Elif Gümüştaş ve Volkan Kızılboğa'nın kızları Elanur Kızılboğa, 2019 yılında Karasu Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 3.sınıf öğrencisiyken yüksek ateş sonucu havale geçirmiş ve Karasu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Burada yapılan müdahalenin ardından bilinci kapalı halde Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne (SAÜEAH) oradan da Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen küçük Elanur, geçirdiği ameliyatın ardından nefes alamadığı ve beslenemediği için boğazına delik açılmıştı.

Tedavi süreci başlayan Elanur Kızılboğa için Karasu’da da yardım kampanyası başlatılmış ve okulu Karasu Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan da tedavisi için iki sefer düzenlenen kampanyada toplam 38 bin liraya yakın para toplanmıştı.

Yaklaşık 3 yıldır SAÜEAH’ta tedavisi devam eden 12 yaşındaki Elanur Kızılboğa’dan acı haber geldi. Sabah saatlerinde yaşam mücadelesini kaybeden küçük Elanur, Kocaali ilçesinde gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER