Yüzlerce kişiyi mağdur eden hırsızlar yakalandı

Sakarya’nın Karasu ilçesi Kabakoz Mahallesi’nde fiber internet kablolarını çalarak yüzlerce kişiyi mağdur eden kablo hırsızları yakalandı. Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün titiz takibi sonucu yakalanan iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yüzlerce kişiyi mağdur eden hırsızlar yakalandı


-

Karasu’nun Kabakoz Mahallesi Vatan Caddesi üzerinde 273.Sokak’ta bulunan yaklaşık 200 metrelik fiber internet kablolarını çalan kişiler, mahallede bulunan yüzlerce kişiyi mağdur etmişti. Şikayet üzerine Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın yaşandığı 20 Aralık 2021 tarih itibariyle harekete geçti.

Titiz bir takip süren asayiş ekipleri, 34 BFJ ** plakalı aracın hırsızlık olayıyla ilgili olduğunu tespit etti. Araç sahibinden ize çıkan asayiş ekipleri, hırsızlık olayına karıştığını tespit ettiği M.S ve A.S isimli şahısları gözaltına aldı.

Şahısların ikamet ettiği adreste arama yapan ekipler, çalınan kabloları ve 3 adet de rögar kapağı ele geçirdi. Hırsızlık zanlılarından M.S’nin 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu ve A.S’nin de bir adet suçtan arama kaydının bulunduğu öğrenildi. Yakalanan M.S ve A.S, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 15:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bektaş GÜNAY
Bektaş GÜNAY - 12 ay Önce

Bu hırsızlara, caydırıcı cezalar verilmeli. "Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı" ifadesi gına getirdi. İcraat olmalı. Onlara 30-40 bin TL.ceza verilmeli ve ceza 1 ay içinde tahsil edilmeli. Kendilerinde yoksa,. En yakın akrabalardan tahsil edilmeli. Ayrıyeten, cezaevine konulsun, yemeklerin bedelini, kendi ailesinden ve sıralı akrabalarından tahsil edilmelidir.

SIRADAKİ HABER