Bir zamanlar Ülkücüler vardı

27. Dönem İyi Parti Sakarya Milletvekili Adayı Zeynep Emecan Ulusinan hafta başında sosyal medya hesabından yayınladığı “BİR ZAMANLAR ÜLKÜCÜLER VARDI” başlıklı yazısında o kadar anlamlı ve doğru noktalara değindi ki gerçekten “BİR ZAMANLAR ÜLKÜCÜLER VARDI” dedim.

Yorum katmadan 27. Dönem İyi Parti Sakarya Milletvekili Adayı Zeynep Emecan Ulusinan’ın yazısını aktarmak istiyorum. Ulusinan; “Eskiden ülkücülerin tamamını tanıdığım ağabeylerim, amcalarım, baba dostlarım gibi sanırdım. Hepsini bu yüzden çok ama çok sever saygı duyardım. Meğer ülkücülük eskidenmiş... Dobraydılar, merttiler, cana yakın, babacan, yardımsever, nazik, yiğit ve gözüpekdiler.

Bir kısmı rahmet-i rahmana kavuştu. Bir kısmı yaşıyor Allah uzun ömürler versin. "Yeğenim" dediklerinde şöyle kocaman omuzlarından tutup sarılasım gelirdi ki, birçoğuna dayanamayıp "Aslan amcam" diye sarılmışlığım vardır.

Güvenilirdiler; Sırtınızı korkmadan yaslayacağınız dağ gibi adamlardı hepsi. Güleryüzlüydüler, güldüklerinde ay gibi olurdu gözleri kısık kısık.

Şakacıydılar; Denk gelince takılmadan edemezlerdi. Türlü zulümlerden, sürgünlerden, işkencelerden çıkmış idam sehpalarında yargılanmışlardı ama hayatı da ellerinde tuttukları kehribar tesbihe dizmişlerdi. Küçüktüm o zamanlar, hepsi babamın bıyıkları gibi, o filmlerde gördüğüm Hun askerlerinin bıyıkları gibi sarkık bıyıklıydılar. Sonradan "ülkücü bıyığı" olduğunu öğrendim.

Hepsi delifişekti; Türkü severlerdi güzel Türküler dinlerlerdi. Türküler söylerlerdi. Onlardan öğrendim Türküleri sevmeyi.

"Çırpınırdın Karadeniz" duymaya görsünler gözleri dolardı o kocaman kocaman adamların. Sesleri titrerdi. Ayağa fırlar, yüreklerini ellerine alır, ciğerlerini dağlar gibi gür sesleriyle eşlik ederlerdi hep bir ağızdan.

Severlerdi birbirlerini, hem de çok severlerdi. Arkadaştılar, kardeştiler, gardaştılar.

Kadınlar da vardı o zamanlar bacıları, Asenaları, Gökçeleri vardı. İftira edilmeyen, çamur atılmayan, herkesin arkadaşlarını, bacılarını, gökçelerini başlarının üstünde Tanrı dağının doruklarında tuttukları zamanlar.

Kirlenmeyen bir zamanda tanıdım ben onları. Allah uzun ömürler versin içlerinde hayatta olanlar var. Kimsenin onlara dil uzatamadığı ve kimseye dil uzatmadıkları zamanlar. Kimse dil uzatmadı ve kimseye dil uzatmadılar. İyi ki tanımışım onları vefat edenler ve hayatta olanlar.

Bir kısmı doru bir atın terkisinde koyup gitti bizi. Biliyorum Tanrı Dağının eteklerinde o gür sesleriyle Türküler söylüyorlar.

Meraklardayım: Bu tezgah kuranlar, iftira atanlar, çamur atanlar, yaltaklananlar, Koltuk için namusa dil uzatanlar, Koltuk uğruna namussuzluğa sessiz kalanlar, tarafsızım diyen yav….ar, bu rezil kepaze adamlar, utanmadan "Ülkücü" kelimesini ağızlarına alanlar, yüreklerinde değil ağızlarında sakız yapanlar, bunlar o zamanlar yoktular. İyi ki de yoktular. Bunlar hangi çukurdan çıktı da o tertemiz maziyi kirletmeye namzet oldular” şeklindeydi.

Mekânın Cennet olsun Osman Emecan Amca. Öyle güzel, öyle içten konuşan bir evlat yetiştirmişsin ki Allah senden razı olsun inşallah.

Kırgın olduklarım var. Hem de baya. Aslında sildiklerim!

Keskin çizgilerim var benim. Bu keskin çizgilerimin içerisinde “Haksızlık” Benim için en önemli yerde. Haksızlık olduğu yerden her zaman uzak olmuşumdur. Bir hatam varsa ve bu hata bana denmiyorsa, bana karşı mert ve dobra olamıyorsanız benim için bitmişsinizdir. İnceden konuşmalarınızı duyuyorum, hepsi geliyor bana merak etmeyin. O güvendikleriniz var ya o güvendikleriniz yerle bir edecek sizleri.

Ahlaksız ve onursuz şahıslar yüzünden bana gelinmiyor, bana karşı geri duruluyorsa gelmeyin abi. Benim kadar dobra, mert olamıyorsanız gelmeyin abi!

Ben zaten çizgimi çizdim. Üç beş kişi kaybettim evet. Ama ben o üç beş kişiye sadece kişi olarak bakıyordum. Haksızsınız. Haksızdın! Kendinizi, karakterinizi bana belli ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde büyüyorum. Sizlerin sayesinde adımlarımı daha sağlam atıyorum. Ve sizlerin sayesinde daha güçlüyüm..!

Yol benim yolum. Yazıda da belirtilmiş ya. “BİR ZAMANLAR ÜLKÜCÜLER VARDI” diye. Her şeyiniz sizinle olsun. Mutlu, sağlıklı ve başarılı olun.

Ama Ülkücülüğü ÜLKÜCÜ olarak yaşayın olur mu? Haksızlığa dur deyin!

Benim arkamda Allah’ım var. Allah’ımın yarattığı kul değil!

YORUM EKLE