Çocuk sesinden uzak kalamam

Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu Müdürü İlhan Garip emekli oldu. Garip, emeklilik dönemini Duru Gündüz Bakımevi’nde müdür olarak geçirme kararı aldı.

Çocuk sesinden uzak kalamam


Sakarya’da uzun yıllar eğitim camiasında yer alan Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu Müdürü İlhan Garip, emekli oldu. Manisa’nın Salihli ilçesi doğumlu olan İlhan Garip (57); ilk, orta ve lise tahsilini Salihli’de tamamladı.

Atatürk ve Anadolu Üniversite’sinden mezun olan emekli Müdür Garip, öğretmenlik mesleğine 1985 yılında Sakarya Hendek İlçesi Kadifekale Mahallesi’nde başladı. Ardından Kocaali’nin başta Çakmaklı ve Kestanepınarı olmak üzere bir çok mahallesinde sınıf öğretmenliği, müdür yardımcılığı ve okul müdürlüğü yaptı.

2014 yılında Karasu Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğüne tayin edilen İlhan Garip, buradaki görevinin ardından Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu’nda müdür oldu ve görev süresinin tamamlanması sebebiyle emekliliğe ayrıldı.

Okulunda birçok başarılara imza atan Garip, “Bu meslek benim için yaşam tarzı oldu. Çocuk sesinden uzak kalamam” diyerek emeklilik sürecini Duru Gündüz Bakımevi’nde müdür olarak geçirmeye karar verdi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 01:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER