Çözüme ortak oldular

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Karasu’da ilk kez uygulanan bir çalışmayla yerel basının tüm temsilcilerini konuk etti. Medya Okur Yazarlığı dersi kapsamında gerçekleşen etkinliklere basın mensuplarının da ilgisi büyük oldu.

Çözüme ortak oldular


Karasu’da ilk kez gerçekleştirilen bir uygulama, Karasu basını tarafından ilgi gördü. Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Veysel Mustafa Saka, Medya Okur yazarlığı dersi kapsamında “Yerel sorunların çözümünde yerel basının rolü” konulu bir etkinlik ortaya koydu. Etkinlik kapsamında sırasıyla Karasu Cihan Haber temsilcisi Cihan Emre, Medya Karasu adı altında Öncü Karasu Gazetesi temsilcisi Ayşenur Elmacı, KarasuHaberleri.com İnternet Medyası temsilcileri Nevtan ve Esra Angün, Sakarya Kuzey Gazetesi temsilcisi Münir Ali Kara ve ekibi ile Karasu Haber Gazetesi temsilcisi Cihan Ersöz etkinlik kapsamında öğrencilerle buluştu.

 

Tespit ettikleri sorunları aktardılar

 

Öğrenciler ile medya temsilcileri buluşmasının çok verimli geçtiğini ifade eden Veysel Mustafa Saka, “Bu söyleşiler ile öğrencilerimiz, kendileri tarafından tespit edilen Karasu’nun sorunlarını, yerel basına aktarma fırsatı buldu. Sorunların çözüm yolu konusunda yerel basının üstlendiği rolü bire bir görme fırsatı bulan öğrencilerimiz, basın mensuplarının bilgi ve tecrübesinden de faydalandı” şeklinde konuştu. Okul Müdürü Orhan Bülbül ise, “Beş hafta süren etkinlikte basın mensuplarımızı ağırladık. Son haftada Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş ve Belediye Basın Sorumlusu Mehmet Yıldız konuk oldu. Bu söyleşide öğrencilerimiz sorunların çözümünde en yetkili birimi karşılarında buldu. İlçenin meselelerinin işleyişi hakkında bilgi sahibi oldular” dedi. Etkinliklerde okul öğretmenleri Mehmet Çelik, Fatmanur Kaya, Fatih İnan ve Ekrem Coşkun da katılım gösterdi.

 

ETKİNLİKLERE AİT FOTOĞRAFLAR:

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER