Dört okulun Karasu’da bir farkı var

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliği ile belirlenen şartları yerine getiren dört okul, Karasu’da “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazandı.

Dört okulun Karasu’da bir farkı var


-

Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kılavuzu kapsamında belirlenen şartları yerine getiren Karasu’daki dört okul, “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü işbirliği ile verilen belgeler, okul müdürlerine teslim edildi.

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Sezi Eratik Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu ile Aziziye İlkokulu, Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanan okullar oldu. Sakarya il merkezinde düzenlenen tören ile belgeler, okul müdürlerine teslim edildi.

Belge takdim töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okulların pandemi sürecinde en güvenli yerler başında geldiğini ve yapılan gayretli çalışmalarla okulların bu belgeleri almaya hak kazandıklarını ifade etti.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 23:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıza Özdemir
Rıza Özdemir - 2 yıl Önce

Keşke biraz araştırarak haber yapsaydınız. Belgesini alan atrı şey. Belgeyi hak eden ayrı şey. Yalı İlkokulu nun hakkını yemekten ne zaman vaz geçeceksiniz. Biraz incelerseniz yalı ilkokulunun da belgeyi almayı hak ettiğini göreceksiniz. Sadece belgesi teslim edilmedi. Pandemi yoğunluğu. Yazık böyle haberciliği sokaktaki çocuklar da yapıyor

Arzu Aksoy
Arzu Aksoy - 2 yıl Önce

Okulum temiz belgesini Yalı İlkokulu da aldı

Çiğdem
Çiğdem - 2 yıl Önce

Merhabalar yalı ilkokulu öğretmeniyim. Bizim okulda da bu konuda ciddi çalışmalar yapıldı,gereken tüm önlemler alındı. Bunun sonucunda da sertifika almaya hak kazandık. Yalnız bizim okulumuzun adı geçmemiş. Çok üzüldüm. Umarım bu hata en kısa zamanda düzeltilir.

SIRADAKİ HABER