Gazi’de aşure etkinliği

Karasu Gazi İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen aşure etkinliğinde öğrenci, öğretmen ve davetlilere aşure dağıtıldı. Öğrencilerin aşure etkinliğine olan büyük ilgisi gözlerden kaçmadı.

Gazi’de aşure etkinliği

Gazi İlk ve Ortaokulu bahçesinde Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, küçük öğrencilere kendi elleriyle aşure dağıttı ve onlarla sohbet etti. Öğrencilerin etkinliğe olan ilgisi dikkat çekti. Aşure etkinliğinde öğrenci, öğretmen ve davetlilere yaklaşık 400 kişilik aşure dağıtıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Dursun, “Toplumumuzda manevi değeri büyük olan aşure günü ile çocuklarımızın paylaşma ve dayanışma bilinci artmakta. Bu tür etkinlikler ile çocuklarımız birlik ve beraberliği pekiştiriyor. Etkinliği gerçekleştiren Müdürümüz Selçuk Çetin ve eğitimcilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

 

Gazi İlk ve Ortaokulu Müdürü Selçuk Çetin, “Gazi İlk ve Ortaokulu olarak aşure gününün anlam ve öneminin öğrencilerimiz tarafından idrak edilmesi adına bu etkinliği gerçekleştirdik. Öğretmenlerimizin katkısı oldukça fazla oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerimizi yıl boyunca devam ettirmek istiyoruz. Velilerimize, öğretmenlerimize ve hayır sahibi destekçilere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER