İlk defa oynadılar, turnuvaya katılacaklar

Erasmus+ projesi kapsamında Sakarya’nın Karasu ilçesi Yuvalıdere Mahallesi’nde gerçekleştirilen Bocce turnuvası, hem veliler hem de öğrenciler tarafından beğeniyle karşılandı. İlk kez Bocce sporuyla tanışan Yuvalıdere sakinleri ve öğrenciler, Antalya’da düzenlenecek olan turnuvaya hazırlanıyor.

İlk defa oynadılar, turnuvaya katılacaklar


-

Karasu Yuvalıdere Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Elif Kayhan ve Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Ersel Aydın koordinatörlüğünde hazırlanan “7’de 70 Herkes için Bocce Erasmus+ Spor Projesi” ile kırsal kesimde yaşayan bireylerin özellikle de kadınların sosyal hayata dahiliyetlerini artırmak ve onları spora teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında Karasu Yuvalıdere Ortaokulu’nda düzenlenen Bocce turnuvasına veliler ve öğrenciler katılarak kıyasıya yarıştı. İlk kez Bocce sporuyla tanışan mahalle sakinleri, anne-çocuk ve baba-çocuk kategorilerinde düzenlenen müsabakalarda ter döktü.

Turnuvaya katılan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Karasu’da düzenlenen turnuvada dereceye giren yarışmacı veli ve öğrencilerimiz, 18-19 Haziran tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenecek olan Uluslararası Bocce Turnuvası’na katılacak. Velilerimizin katılmaları ve onların heyecanlarına ortak olmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2021, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER