İmece usulüyle baştan aşağı yenilendi

Bir süre önce siparişi verilen Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Orta Okulu’nun sıraları, okula teslim edildi. İmece usulüyle alınan 180 adet tekli ve modern sıra ile mahalle okulu adeta kolej havasına büründü.

İmece usulüyle baştan aşağı yenilendi


-

Yaklaşık 15 gün önce siparişi verilen tekli sıralar Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Orta Okulu’na teslim edildi. Toplam maliyeti 55 bin lirayı bulan 180 adet modern tekli sıralar, mahalle sakinleri tarafından toplanan parayla alınmıştı.

Pandemi süreciyle birlikte mahallelerinin tek okulunda öğrencilerin sağlığı için tekli sıra sistemine geçtiklerini belirten Kuyumcullu Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, mahalle halkıyla ele ele verilerek öğrencileri için tüm sıraları baştan aşağı yenilediklerini belirtti.

“Ücret konusunda biraz eksiğimiz kaldı. Yardımda bulunmak isteyenler bize ulaşabilir” diyen Çalık, “Allah, hayatımızın normale dönmesi ve çocuklarımızın okullarına yeniden kavuşmasını bize nasip etsin. Biz, çocuklarımız için okulumuzu hazır hale getiriyoruz. Her şeyi onların sağlığı ve daha iyi eğitimi için yapıyoruz” diyerek yardımda bulunan herkese de teşekkür etti.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER