İnsanı yetiştiren de toplumu inşa edenler de onlar

Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Zehra Türkoğlu Kuba, okulun kadın öğretmenlerine günün anlam ve önemine istinaden öğretmenlerine hediye takdim etti. Kuba, “Kıymetli kadın meslektaşlarım başta olmak üzere tüm kadınların kadınlar günü kutlu olsun” dedi.

İnsanı yetiştiren de toplumu inşa edenler de onlar

-

Pazartesi günü Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, okulun kadın öğretmenlerine yönelik bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte öğretmenlerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Zehra Türkoğlu Kuba, öğretmenlere hediye takdim etti.

Okulda tek erkek öğretmen olan Mücahit Öztürk’e de değer verdiği bir kadına hediye edilmesi düşüncesiyle Müdür Türkoğlu Kuba, hediye verdi.

“Başta okulumuzdaki öğretmenlerimiz ve çalışan kadınlarımız olmak üzere tüm kadınlarımızın gününü kutluyoruz” diyerek sözlerine başlayan Türkoğlu Kuba, “Kadınlarımızın sosyal ve iş hayatında daha çok yer almasını isteriz. İnsanı yetiştiren de kadındır, toplumu inşa eden de. O nedenle, kadınlarımıza her zaman daha fazla değer verilmeli ve saygı duyulmalı” ifadelerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER