Karadeniz, onlar için artık daha güvenli

Karasu Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Karasu’da öğrencilere yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi. Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Tim Personeli tarafından video ve görseller eşliğinde verilen eğitim, öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı.

Karadeniz, onlar için artık daha güvenli


-

KARASU SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI SEMİNERİ (izle):

...

Geleceğin Denizcileri Projesi kapsamında Karasu Sahil Güvenlik ve SAGET-31 Bot Komutanı SG. GV.ASB.KD.ÇVŞ. Yasin Ölüç ile sahil güvenlik arama kurtarma tim personeli tarafından Karasu’da öğrencilere yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.

Beş okulda gerçekleştirilen video ve görseller eşliğinde sunulan seminer ilk olarak Karasu TOKİ Demokrasi İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. Öğrencilere Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın tanıtımı yapıldı ve sorumluluk alanları anlatıldı.

Ayrıca Karadeniz’de yaşayan deniz canlılarının korunması, yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi, balık avlama dönemleri, deniz kirliliğinin önlenmesi ve Karasu sahilinde sıkça rastlanan çeken akıntı (RİP akıntı) hakkında detaylı bilgiler verildi, akıntıdan kurtulma yöntemleri anlatıldı.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER