O karar tekrar gözden geçirildi

Koronavirüs ile mücadele dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan yeni tedbirler doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim ile din öğretimine bağlı okulların stajları için erteleme kararı alınmıştı. O karar bir kez daha gözden geçirildi.

O karar tekrar gözden geçirildi


-

Yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verilmesinin ardından mesleki ve teknik eğitim ile din öğretimine bağlı okulların stajlara da alınan yeni tedbirler kapsamında erteleme kararı alınmıştı. O karar tekrar gözden geçirilerek meslek lisesi 12. sınıf öğrencilerinin işletmelerde isteğe bağlı olarak staj yapmalarına karar verildi.

Bir dönem Karasu’da eğitimcilik yapan, halen ise Milli Eğitim Bakanlığı Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Salih Canbal, o kararı sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

“Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamalarına; işletmenin talebi ve öğrenci/çırak öğrenci velisinin izni ile Covid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin alınması şartıyla 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren devam etmeleri uygun görülmüştür”

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER