Sakarya’da birinci, Türkiye’de sekizinci

Milli Eğitim Bakanlığı Kalite Takip Sistemi Sonuçlarını açıkladı. Karasu, Sakarya ve Türkiye sıralamasına damgasını vurdu.

Sakarya’da birinci, Türkiye’de sekizinci

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından okulların yaptıkları faaliyetler “Kalite Takip Sistemi” adı altında değerlendirildi. Bakanlığa gönderilen uygulamaların puanlamasının ardından il ve okul sıralamalarını açıkladı.

 

Okulların; öğrencilerin gelişim alanları, bilim, sanat, spor, sosyal ve kültürel faaliyetler alanı, akademik gelişim alanı, öğretmenlere, idarecilere, velilere yönelik faaliyetleri tek tek görüntüleri ve raporlarıyla değerlendirildi.

 

Bakanlıktan gelen sonuçlara göre Karasu, imam hatip okulları bazında Türkiye’de 8.sırada yerini aldı. Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Sakarya 1.’si, Karasu İmam Hatip Anadolu Lisesi Sakarya 4.’sü ve Karasu İmam hatip Ortaokulu ise Sakarya 11.’si oldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan tarafından konu ile ilgili teşekkür toplantısı düzenlendi. Şube müdürlerinin de katıldığı toplantıda Çetin Turhan, okul müdürleri Orhan Bülbül, Ergün Demir ve Şeref Çifci’ye başarılarından dolayı teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2020, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER