Şehit Hasan Keleş MTAL, 614 takım arasında ilk 10’da

Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), TEKNOFEST yarışmasına katılarak 614 takım arasından 41 finalist takım içerisine ilk 10’a girdi. Ekip, 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde Karadeniz’de yarışacak.

Şehit Hasan Keleş MTAL, 614 takım arasında ilk 10’da


-

Şehit Hasan Keleş MTAL Bilişim Teknolojileri Alanı, TEKNOFEST teknoloji yarışmaları kapsamında Sanayide Dijital Teknolojiler Yarışması’na iki takım ile başvuruda bulundu. Karasu Robotik-1 takımı danışmanı Mehmet Çiftçi ile öğrencileri Bilal Özer, Muhammed Cem Çiftçi ve Aydemir Mustafa Özcan; Robotik-2 takımı danışmanı Servan Sever ile öğrencileri Furkan Oğuz, Ali Baran İnan, Muhammer Erdöl'den oluştu.

Yarışmada fabrika iç lojistiğinde veya depolarda kullanılabilecek kendisine atanmış yollarda hareket edip belirli yükleri noktadan noktaya taşıyan elle kontrol ile veya otonom çalışan bir güdümlü robot yapılması hedefleniyor.

İki takım da projelendirdikleri robotlarla üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 614 takım arasından 41 finalist takım arasına girerek 5-7 Ağustos'ta Trabzon'da yapılan finale katıldı. Bu finalde iki takım da ilk 10 arasına girerek 30 Ağustos - 4 Eylül tarihlerinde Samsun’un Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST Karadeniz'e davet edildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2022, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER