SÜBU, Karasu’ya yakışır

18 Mayıs 2018 tarihinde Sakarya Üniversitesi’ne ayrılarak 7141 sayılı yasa kapsamında kurulan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ)’nün kuracağı kampüse başta Karasu olmak üzere kuzeydeki ilçeler de talip oldu.

SÜBU, Karasu’ya yakışır


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Karasu ve Kocaali ilçeleri ile Sakarya’nın kuzey ilçeleri Söğütlü, Ferizli ve Kaynarca; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ)’nün kuzeye yapılması için kolları sıvadı. MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, önderliğinde yürütülen toplantılar kapsamında Karasu ve kuzey ilçeleri, SUBÜ kampüsü için birlikte hareket etme kararı aldı.

 

Karasu ve Kocaali ilçeleri ile Söğütlü, Ferizli ve Kaynarca, sanayi açısından önemli olduğu vurgulanırken, Kocaali Denizcilik MYO’nun açılmasıyla, öğrencilere uygulama yapmaları konusunda kuzeyde oldukları takdirde daha başarılı olacakları ön görülüyor.

 

Konuyla alakalı olarak başta Karasu ve Kocaali olmak üzere kuzey ilçelerinin siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilçe halkının birlikte hareket ederek SUBÜ’yü öncelikli olarak Karasu-Kocaali bölgesine kazandırılması isteniyor. Rektörlüğün, “Kuzeyde bir yer seçin, arkasında oluruz” dediği de öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER