Yalı’ya ilaç gibi gelecek

Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu binasında Yalı İlkokulu’ndaki yoğunluğu azaltmak amacıyla bir ilkokulu açıldı. 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında hizmete girecek olan okul, 300 öğrenci kapasiteli.

Yalı’ya ilaç gibi gelecek


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün'ün haberi


Karasu Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu binasına ilkokulu kazandırıldı. Mahallelinin dört gözle beklediği Şehit Ferhat Sözer İlkokulu, Yalı İlkokulu’ndaki yoğunluğu da azaltacak. 300 öğrenci kapasiteli olan Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’yla ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Öğrencilerimiz Yalı İlkokulu’na gitmek için caddeden geçiyordu. Velilerimizin ilkokulun açılması için bize yoğun talebi vardı. Ortaokul binamız da ilkokulun açılması için kapasite olarak uygundu” dedi.

 

Yalı Mahallesi’nde bir ilkokul daha eğitim öğretime kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde belirten Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova, “Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu binasında açılan yeni ilkokulun adı Şehit Ferhat Sözer İlkokulu olarak belirlendi. İlkokul açılan kısımda daha önceden Yalı İlkokulu öğrencilerinin bir kısmı eğitim görüyordu” ifadelerini kullandı. Plaj caddesinin batı tarafı ile Yeni Mahalle ve Dörtyol ışıkların batı tarafı yeni okulumuzun kayıt bölgesi olarak belirlendi” diyen Ova, “Okulumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah okullarımızı hep birlikte açıp biran önce öğrencilerimize kavuşacağız” sözlerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER