Yüz yüze eğitime erteleme

Yüz yüze eğitimin başlama tarihi olarak gösterilen 1 Mart için yeni karar verildi. Pazartesi günü başlaması planlanan yüz yüze eğitim, bakanlar kurulu toplantısı sonrası açıklanacak olan karara göre şekillenecek. Bu doğrultuda Karasu’da da Pazartesi günü yüz yüze eğitim başlamayacak.

Yüz yüze eğitime erteleme

-

Sakarya’nın vaka sayılarında artış göstermesi ve yüksek riskli şehirler arasında 6.sırada yer alması, yüz yüze eğitim için de kafalarda soru işareti bıraktı. Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada, il genelinde yüz yüze eğitime başlanıp başlanmayacağı 1 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek bakanlar kurulu toplantısı sonrası kesinlik kazanacak.

Valilikten yapılan duyuruda, eğitim ve öğretime yönelik düzenlemelerin dört ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup, bu nedenle 1 Mart Pazartesi günü yüz yüze eğitim gerçekleştirilmeyecek. Alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart Salı günü itibariyle başlanabilecek.

ŞEHİRLERE GÖRE BELİRLENECEK

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınacak kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre hıfzıssıhha kurullarınca gerekli adımlar atılacağı belirtildi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2021, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER