80 bin ton çürümeye mahkum edildi

2021-2022 eğitim öğretim sezonunun erken başlamasıyla birlikte üreticilerde mevsimlik tarım işçileri ve yerli işçi arayışı başladı. Fındık hasadı için işçi sıkıntısını çektiklerini belirten Kurudere Mahallesi Muhtarı Emanet, “Sakarya ve Düzce bölgelerinde yaklaşık 80 bin ton fındık çürümeye mahkum edildi” dedi.

80 bin ton çürümeye mahkum edildi


-

Okulların erken açılmasıyla birlikte memleketlerine dönen mevsimlik tarım işçilerinin yokluğu fındık üreticisini vurdu. Üreticinin fındığını toplaması için işçi bulamadığını belirten Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, odalara ve müdürlüklere seslendi.

Üreticiye sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Muhtar Emanet, “Sakarya ve Düzce bölgelerinde yaklaşık 80 bin ton fındık çürümeye mahkum edildi. Nerede ziraat odaları. Nerede ilçe tarım müdürlükleri. Ülkemizin en büyük ekonomik değerine ve payına sahip olan fındık çiftçisi, tatilcinin gönlü olsun diye garip ve mahzun bırakıldı. Ne yazık ki buna ziraat odaları ve ilçe tarım müdürlükleri seyirci kaldı” diyerek serzenişte bulundu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER