Ekonomik kriz sevimli dostlarımızı da vurdu

Karasu Belediyesi eski başkanlarından Sedat Büyük, Kocaali Belediyesi Hayvan Barınağı’na ziyarette bulundu. Köpeklerini barınağa kontrol için götüren Büyük, ekonomik krizin restoranlara da vurduğunu belirterek “Görüyorum ki, restoranların çıkarttıkları yemekler sınırlı sayıda olduğu için sevimli dostlarımıza yiyecek kalmıyor” şeklinde konuştu.

Ekonomik kriz sevimli dostlarımızı da vurdu


-

Karasu Belediyesi eski başkanlarından Sedat Büyük, Kocaali Belediyesi Hayvan Barınağı’na köpeklerini kontrol için götürdü. Bu vesileyle barınağı gezen eski başkan Büyük, ekonomik krizin hayvanları da etkilediğine vurgu yaptı.

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle lokanta ve yemekhanelerin çıkarttıkları ürünleri sınırlandırdıklarını belirten Sedat Büyük, “Kocaali ilçemizin hayvan barınağını ziyaret ettiğimde sevimli dostlarımızın pişirilmiş yemek ihtiyaçlarının olduğunu gözlemledim. Buradaki barınak için Karasu yemek fabrikası, ekmek fabrikası ile iletişime geçilmiş ancak dostlarımızın ihtiyacını karşılayabilecek ürünün maalesef yeterli olmadığı gözlemledim” dedi.

80-90 kapasiteli olan barınakta 120 köpeğin olduğunu da ifade eden Büyük, “Yazın bu sayı fazlasıyla artıyor. Mamalara gelen zamlardan sonra hayvan severlerde barınakta yaşayan hayvanlar için mama alamıyor” diyerek karşılaştığını sıkıntıyı dile getirdi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2021, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER