Esnafa bin lira destek

Pandemi sebebiyle iki aydan fazla kapalı olan esnafa, su gibi makbule geçecek bir destek geldi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bin liralık su faturası desteği için başvurular başladı.

Esnafa bin lira destek


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ilçe esnafına gönderdiği SMS ile bin liralık destek başvurusu çağrısında bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan destek ile esnafın bin liralık su faturası bedeli tahsil edilmeyecek.

 

Pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara verilen berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, restoran, kahvehane, çay ocağı, kafe, düğün salonu, aperatif, müzikhol ile bar sahiplerinin su faturası ve kaşeleriyle başvurmaları halinde bin liraya kadar olan su borçları tahsil edilmeyecek.

 

Bin liralık destek, esnafa nakit verilmeyecek. Kullanılmış ve kullanılacak toplam bin liralık su faturası esnaftan alınmayacak. Kapalı olan işletme sahipleri, 4 Haziran Perşembe günü mesai bitimine kadar Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na başvurarak bu destek yararlanabilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER