Esnafın fatura isyanına yanıt geldi

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, geçtiğimiz hafta çok sayıda esnafın yüksek fatura şikayeti ile karşılaşılması üzerine SEPAŞ ile bir görüşme yapıldığını söyledi. Balcı, şikayetlerin kurum tarafından değerlendirileceğini belirtti.

Esnafın fatura isyanına yanıt geldi

-

Geçtiğimiz hafta Karasu’da çok sayıda esnaf, elektrik faturalarının yüksek gelmesinden şikayet etmiş ve faturalar ilçe gündemine oturmuştu. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, esnafın şikayeti üzerine SEPAŞ yetkilileri ile bir görüşme yaptıklarını belirtti.

FATURALARDA HATA YOK DENİLDİ

Balcı, “Esnafımızın başvuruları üzerine yaptığımız görüşmeler neticesinde SEPAŞ müdürleri Ocak ayında yapılan yüzde 5 zam neticesinde faturaların bu kadar yüksek çıktığı bize söylendi. Faturalarda herhangi bir hata olmadığını öne sürdüler” dedi.

Fatura itirazlarının kabul edileceği yönünde SEPAŞ yetkililerinden bilgi aldıklarını da sözlerine ekleyen İlyas Balcı, “Esnafımız, gerekli başvuruları SEPAŞ Müdürlüğü’ne yapabilir. Kurum, başvuruların inceleneceğini ve işyeri saatlerinde gerekli kontrolleri yapacaklarını ifade etti” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 22:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rabia alarçin
Rabia alarçin - 1 yıl Önce

Sadece esnaflar mi şikayetçi bukadar vatandaş yazıyor faturalar yüksek geldi die 75 tl gelen faturam 175 tl geldi yazık değil mi evde atölye çalışmıyor yazıktır günahtır kime dokunsanız faturalardan ağlıyo zammis yapın yapın sonra da o intihar etti o ordan atladı yapmayın bunu vatandaşa Allah kimsenin yanına bırakmaz nasıl gecinicek bu vatandaş şanslı olanlar da var die elbette ama kirada oturup askari ücret alan vatandaş yaşamasın mi bu dünyada vs vs çok söylenecek siz varda duyan yok

SIRADAKİ HABER