Haralambo, yaptı yine yapacağını

Hafta sonu Küçükkarasu’dan Karadeniz’e açılan balıkçılar, ağları rekor seviyede dolulukla döndü. Balıkçılar, bereket karşısındaki mutluluklarını “Haralambo, yaptı yine yapacağını. Balıkçısını memnun etti” diyerek gösterdi.

Haralambo, yaptı yine yapacağını


-

Karasu sınırları içerisinde balığın en verimli olduğu yerlerin başında gelen Haralambo, hafta sonu balıkçıların ağlarına rekor bir doluluk sundu. Karadeniz’e açılan balıkçılar, ağlarını barbun ile doldurarak döndü.

Balıkçı Sabri İngenç, “2020 yılı her ne kadar olumsuzluklar getirmiş olsa da biz balıkçılar için unutulmaz yıllardan biri olacak. Eylül’de palamut ile başlayan bereket, çinokop ile devam etti. Şimdi de barbun bereketi yaşıyoruz. Barbundan sonra istavrit ve mezgit sezonu başlayacak. Onun da bereketli geçmesini bekliyoruz” dedi.

Balıkçı Adem İngenç ise, “Haralambo, Sakarya civarında balığın en verimli olduğu yerlerden biri. Adını, burada yaşamış Rum bir denizciden alıyor. Burası aslında bir denizaltı kanyonu. 500-800 metre derinliği olan bu vadinin etekleri balıkların avlanma alanı olduğu için verimli bir saha” diyerek Haralambo’ya dikkat çekti.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 14:03


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER