Karasu, vergi istisnası uygulanacak bölgeler arasında

İhraç malı taşıyan araçlara motorin tesliminde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) istisnası uygulanacak sınır kapıları yeniden belirlendi. Bu bölgeler arasında Karasu’nun da yer alması dikkat çekti.

Karasu, vergi istisnası uygulanacak bölgeler arasında

Bakanlar Kurulu’nun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre ÖTV ve KDV istisnası Ardahan'ın Çıldır Aktaş, Iğdır'ın Dilucu, Ağrı'nın Gürbulak, Edirne'nin Hamzabeyli, İpsala ve Kapıkule, Van'ın Kapıköy, Artvin'in Sarp kara sınır kapılarında uygulanacak. Söz konusu istisnaların uygulanacağı deniz sınır kapıları da şöyle sıralandı: Alsancak (İzmir), Ambarlı (İstanbul), Çeşme (İzmir), Derince (Kocaeli), Giresun, İskenderun (Hatay), Karasu (Sakarya), Kepez (Çanakkale), Mersin, Pendik (İstanbul), Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Yalova ve Zonguldak.

 

Öte yandan Çıldır Aktaş, Dilucu, Kapıköy ve Sarp sınır kapıları ile Alsancak, Derince, Giresun, İskenderun, Karasu, Samsun, Trabzon, Yalova ve Zonguldak deniz sınır kapılarında istisna uygulamasına, bu sınır kapılarındaki gümrüklü sahada akaryakıt istasyonlarının kurulduğunun ve güvenlik önlemlerinin alındığı öğrenildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın olumlu görüşü üzerine Maliye Bakanlığı’nca tespit edildiği tarihten itibaren başlayacağı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER