Karasu’da ekmek fiyatına zam geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek fiyatlarına zam geleceğini açıklamıştı. Açıklamasının ardından Kocaeli’de artan zamlı ekmek tarifesi, çarşamba günü Sakarya genelinde de uygulandı. Zamlı tarife, Perşembe gününden itibaren Karasu’da da geçerli olacak.

Karasu’da ekmek fiyatına zam geldi


-

Kocaeli Fırıncılar Odasını ziyaret eden Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın zam açıklamasıyla Kocaeli’de ekmek fiyatları artmıştı. Sakarya genelinde de beklenen zam geldi. Çarşamba günü il genelinde geçerli olan ekmek fiyatlarının zamlı tarifesi, 23 Haziran Perşembe gününden itibaren de Karasu’da uygulanacak.

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, “Yeni tarifeye göre 3 liraya satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 4 liraya yükseldi. 400 gram ekmek 8 liradan, bin 50 gram ekmek ise 20 liradan satılacak” açıklamasında bulundu.

Fırıncı esnafının, son günlerde artan maliyet giderlerinin altında ezildiğine de dikkat çeken Başkan Cihan Emre, “Fırıncı esnafının, uzun süreden beri zam talebi vardı. Vatandaşın da artan fiyatlar karşısında şikayetleri olmakta. Hem esnafın hem de vatandaşın cebini yakmayacak şekilde bir artış yapıldığını düşünüyoruz” dedi.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 3 ay Önce

eeeee nas indi zamlar bindi sanki nas 1400 küsur yıl yoktu,19 yıldan beri yoktu.

H . ŐZ
H . ŐZ - 3 ay Önce

Tűm zeng¡n,0rta ge|¡r|¡ ve
Fak¡r ha|kımız'a hâyr'|ı o|sun.

SIRADAKİ HABER