Karasu’da süper meyve Aronya ekimi yapılacak

Karasu Belediyesi ile Karasu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortak çalışması ile Karasu’da belediyeye ait olan arazide süper meyve olarak adlandırılan Aronya meyvesinin ekimi gerçekleştirilecek. Proje kapsamında arazide ilk sürüm çalışmasını Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yaptı.

Karasu’da süper meyve Aronya ekimi yapılacak


-

KARASU'DA SÜPER MEYVE ARONYA EKİMİ (izle):

.

Karasu’nun Tepetarla Mahallesi’nde bulunan belediye arazisi üzerinde süper meyve olarak adlandırılan Aronya meyvesinin ekimi gerçekleştirilecek. Karasu Belediyesi ile Karasu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ortak çalışması olacak proje için ilk arazi sürümünü ise Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yaptı.

Başkan Sarı, yaptığı açıklamada, “Karasu ilçesi, bereketli topraklara sahip. Çiftçimize bir ufuk açmak ve ürün çeşitliliğini arttırarak ışık olmak amacıyla farklı bir ürünü Karasu’da ekeceğiz. Bu ürün, ilçemizin çiftçilerine de öngörü oluşturacak” dedi. Çiftçinin ürün çeşitliliğinde katma değeri arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Belediye Başkanı İshak Sarı, arazide ekim çalışmasını başlatan ilk sürümü traktör ile yaptı.

Karasu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yutkun Cabak ise “Karasu belediyesi ile ortak bir çalışma ile Karasu’da alternatif bir ürün yetiştiriciliği yapacağız. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak da Karasu Belediyesi’ne her türlü desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER