Kısıtlamada sevgililere izin var!

İçişleri Bakanlığı, yayımladığı genelge ile 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel genelgesiyle çiçekçilerin hafta sonu kısıtlamasından muaf olduğunu açıkladı. Cumartesi ve Pazar günleri saat 24:00’a kadar evlere çiçek servisi yapılabilecek, 17:00’a kadar ise gel-al hizmeti verilecek.

Kısıtlamada sevgililere izin var!

-

Geçtiğimiz hafta yayımlanan ve 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel çiçekçileri muaf tutan genelge ile Karasu’da da çiçekçiler hafta sonu saat 24:00’a kadar evlere servis hizmet verecek. Ayrıca saat 10:00’dan 17:00’a kadar gel-al hizmeti de verebilecek olan çiçekçiler ilk defa kısıtlama altında bir sevgililer günü hizmeti verecek.

Karasu’da çiçekçilik hizmeti veren Cihan Altunkaya, kar yağışının sektörü olumsuz etkilediğini ve geçen yıl 10 liradan satılan kırmızı güllerin bu yıl 15 liradan satışa sunulduğunu belirtti. Altunkaya, ayrıca çiçeğin yanı sıra kalp şeklinde kutu çikolataların da büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Karasu’da uzun yıllardır sektörde hizmet veren İsmet Aksoy da çift dal orkidelerin çok tercih edildiğini ve fiyatının 150 lira olduğunu, tek gülü de 15 liradan verdiklerini ve kısıtlama nedeniyle çok sayıda telefonla sipariş aldıklarını dile getirdi.

KISITLAMADA ÇİÇEKÇİLER NASIL HİZMET VERECEK (izle):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER