Pideler gözaltında

Ramazan ayında alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede faaliyet gösteren fırın ve imalathanelerde pideler denetlendi. Denetim sırasında esnafa tedbirler kapsamında alınan kararlar hatırlatıldı.

Pideler gözaltında


Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ülke genelinde olduğu gibi Karasu’da da çeşitli kısıtlama ve önlemler alındı. Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın ve imalathanelerde pide denetimi yaptı. İlçedeki denetimlerini arttıran ekipler, denetimde çalışanların hijyen koşulları, gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadığını denetledi.

 

Olumsuzluğa rastlanmadı

 

İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları esnaflara hatırlatan ekipler, maske, bone ve eldiven takılması zorunluluğu ve fırınların iftara iki saat kala faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini belirtti. Denetimlerin ramazan ayı boyunca titizlikle devam edeceğine vurgu yapan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Ramazan sofrasının olmazsa olmazı pidenin sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için çalışacağız” dedi. Ekiplerin denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadığının altını çizen Sarı, “Fırıncı arkadaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet için özellikle teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2020, 17:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan
Vatan - 2 yıl Önce

Hiçte zannettiğiniz gibi hijyen değiller eldiven takmaları koruma sağlamıyor insani ve vicdani yaklaşmak gerekirse aynı eldivenli elinle hem parayı alıyor aynı şekilde ekmeği veya pideyi veriyor eldiven takmak hiç bir şey değiştirmiyor ve hijyen sağlamıyor sadecece kişi ellerini koruyor

SIRADAKİ HABER