Seyahat yasağına çay molası

Şehirler arası giriş çıkış yasağı uygulamasına devam edilen Sakarya’da çay üreticileri için özel izin çıkartıldı. Perşembe gününden itibaren geçerli olan izinle birlikte üreticiler 20 Mayıs Çarşamba günü Sakarya dışına çıkış yapabilecek.

Seyahat yasağına çay molası


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün'ün haberi


 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, çay üreticileri için verilen özel izin kararını açıkladı. Karasu’da ÇAYKUR’a kayıtlı olan üreticilerin, 2020 yılı ilk kesim yaş çay hasadı için çay bahçelerinin bulunduğu illere Seyahat İzin Belgesi almak şartıyla gitmelerine izin verilecek.

 

Üreticiler, 14 Mayıs Perşembe günü saat 09:00 itibariyle e-Devlet üzerinden, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden ya da ALO 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden izin talebinde bulunmaya başladı.

 

Sadece ÇAYKUR’a kayıtlı üreticiler başvuruda bulunabilecek ve seyahat izin belgesini alan üretici, 19 Mayıs Salı günü saat 24:00 itibariyle Sakarya’dan ayrılabilecek. Seyahat izin belgesi almak ve sonrası hakkında detaylı bilgiler, yukarıda verilen iletişim kanallarından öğrenilebilir.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER