14 yıl önce hakkım yenildi, üç başkan çare bulmadı

Karasu’nun Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan Atakan Temel, 14 yıl önce arsasının işgal edildiğini ve üç belediye başkanının da çözüm bulmadığını iddia etti. Temel, “Mevcut başkandan ‘Sen muhatabım’ değilsin, git hakkını mahkemede ara’ yanıtını aldım. Vatandaşa çözüm yolu bu mu?” dedi. Temel, bir kez daha yolu duba ve filelerle kapatarak arsasının etrafını çevirdi.

14 yıl önce hakkım yenildi, üç başkan çare bulmadı


-

ATAKAN TEMEL, 14 YILDIR HAKKINI ARIYOR (izle):

...

2007 yılında hiçbir tebligat yapılmadan ahşap baraka ve ahırı ile duvarların yıkılarak arsasının işgal edildiğini ve üç belediye başkanının da tüm girişimlerine rağmen sorununa çözüm bulmadığını iddia eden Karasu Kuzuluk Mahallesi sakinlerinden Atakan Temel, arsasından geçirilen asfalt yolu bir kez daha dubalarla kapattı ve renkli filelerle önlem aldı.

Annesine ait olan arsanın hakkını 2011 yılında aramaya başladığını belirten Atakan Temel, “O yılki belediye yönetimi, mağduriyetimizin giderileceğini söyledi. Ama bu sözler vaatte kaldı. 350 bin lira param vardı. Arsamıza ev yapma girişiminde bulundum. Fakat 80 metre karelik arsamın işgal edildiğini öğrenince şok oldum” dedi.

Dört yıl boyunca yazışma ve dilekçelerle 2015 yılına kadar hakkını aradığına vurgu yapan Temel, “Dilekçelerime ve CİMER şikayetlerime cevap alamadım. Yerel gazeteye haber yaptırınca görüşmeye çağırıldım. Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu da eski başkan Ahmet Genç gibi bana söz verdi ve evimi yaptıracaklarını söyledi” diye konuştu.

SEN MUHATABIM DEĞİLSİN

Mehmet İspiroğlu döneminde de çözüm bulunmadığını dile getiren Atakan Temel, “Arsamdan geçen yol asfalt yapılmadan önce, göreve gelen Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yanına gittim. Fakat belediyenin maddi durumu yok gerekçesiyle beni mahkemeye gitmem konusunda yönlendirdiler ve Başkan İshak Sarı bana ‘Sen muhatabım değilsin, arsa sana ait değil’ dedi. Arsa anneme ait ve ben de varisiyim. Vatandaşa böyle cevap verilir mi” ifadelerini kullandı.

Mülkiyet hakkını kullanarak işgal edildiğini iddia ettiği arsasını dubalarla çevirdiğini söyleyen Atakan Temel, “İshak Sarı başkanlığındaki belediye de dilekçelerime yanıt vermedi. Durumu ombudsmana yazdım. Kamu deneticileri kurulu olan ombudsman beni haklı buldu. Ama bu kararı, belediyeye tavsiye niteliğinde kaldı. Yaptırım olmadı” dedi.

BENİM GİBİ ÇOK KİŞİ VAR

Karara göre ya takasa sokulması ya da kamulaştırma yapılması gerektiğine dikkat çeken Temel, “Ben vicdanlı biriyim. Asfaltı söktürmedim, yola duvar yapmadım. Dubalarla çevirdim ve hakkımı arıyorum. Ombudsman kararını umursamıyor belediye. Karasu’da benim durumumda olan onlarca insan var” diye konuştu.

Arsası için takas veya kamulaştırma yapılmayan Temel, “Belediyenin maddi durumu yoksa, arsama çözüm bulamıyorsa 15 milyonluk sahil projesini nasıl yapıyorsunuz? Bir palmiye ağacına 8 bin lira nasıl veriyorsunuz? Bir elektrik direğine 10 bin lira nasıl veriyorsunuz? Makam odası varken başkana 250 bin liraya özel oda nasıl yaptırabiliyorsunuz? Karasu’nun geleceğini düşünen yönetim bu boş harcamayı yapmaması lazım” şeklinde konuştu.

“Yasalardaki boşluğu kullanarak kamulaştırılmadan insanların arsasına çöküyorlar ve bu kişilerin sayısı fazla” diyen Temel, “Dubaları encümen kararıyla da polis zoruyla da sökemediler. Bir tane ceza bile yazamadılar. Çünkü ben haklıyım. Sesim gür çıkıyor ve bundan rahatsız oluyorlar” dedi.

ALGI YAPIYORLAR

Karasu’da sahte sosyal medya hesaplarıyla algı değişikliği yapılmaya çalışıldığını da söyleyen Temel, “Belediye resmi hesabında beni engellediler. Sibel Yılmaz, eski adı Aleyna Kaçar olan Arslan Gökçe ve Ahmet İmamoğlu isimli sahte hesaplarla yorumlar yazarak algı değiştirmeye çalışıyorlar. Üç beş hesapla hoca ilçeye algı yapamazsınız” sözlerini kullandı.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
BUNELA
BUNELA - 12 ay Önce

HELAL OLSUN.. EVET ÜLKEMİZDE KARASUMUZDA KABİLE DEVLETLERİMDE OLMAYACAK İŞLER YAPILIYOR AMA MÜRACAAT EDECEK MAKAM YOK... BEN ATALYADA 5 YIL ÇALIŞTIM OTELLER SAHİLİ BIRAK 50METRE DENİZİN İÇİNE GİRMİŞ BİZ DENİZE 50 METRE UZAK TAPULU VERGİSİNİ ÖDEDİĞİMÎZ. ARSAMIZA BİRŞEY YAPAMIYORUZ İSTİMLAK EDİLMİŞ PARASI VERİLMİYOR... BAŞKAN İSPİR BİR SENEDE KARASU BAŞTAN BAŞA DOGOLGAZ GETİRDİ MÜRAACATIMDAN BERİ DÖRT BUÇUK AY GEÇTİ DOĞSLHAZ KUTUSU GELECEK... ŞİMDİ BUNLAR ÜÇ BEŞ AYVAZ OTURUP ÜÇ BEŞ GÜN ODAYA KAPANIP BASIN AÇIKLAMASI YAPIP YEMEDİĞİNİ ANLAYINCA ŞUAN GÜÇ ARKALARINDAYA HAKARET VAR MAHKEME YOLU AÇIK DEYİP MOBİNG YAPIYORLARYA ÖLÜMDE VAR ALLAAH DA VAR... DÜŞMEZ KALKMAZ Bİ ALLAH... BELEDİYENİN BAŞKANIN KATINDKİ DUVARA BAKSINLAR KAÇ BAŞKANA KALMIŞ BELEDİYE... HAKSIZLIK YAPAN HAKSIZLIKTA BOĞULSUN İNŞAALLAH

Son Karasulu
Son Karasulu @BUNELA - 12 ay Önce

Kesinlikle haklısın kardeşim. Birde adama sen benim muhatabım değilsin diyorlar. Pis kokularınız çıkmaya başladı. Suyunuz da ısınıyor git gide.

BUNELA
BUNELA - 12 ay Önce

BURASII TÜRKİYE OLUR... AMA BU ADALETSİZLİKLERİ SAÇMA SAPAN İŞLERİ YAPANLAR KEŞKE DAHA ADALETSİZ İNSANLARIN ELİNE DÜŞSE.. İNANMIYORUMDA.... DOLAR YURO ALTIN NİYE BU HALDE TRT TARİH DİZİLERİNİ SADECE BİR BÖLÜM İZLEYİNCE ANLARSINIZ... KABİLEDEN OBALIKTAN DEVLETLİĞE GEÇEMEYEN MİLLET GÜCÜ ELE GEÇİRENİN KENDİNİ İLAH SAYMASI

KarTopu
KarTopu - 12 ay Önce

Karasuda yaptım olduculugu birskmadiginiz sürece buna benzer sesler çok çıkar. Hizmet etmek yerine vatandaşla retslesmek ne demek? Sanki zorla oturttuk sizi. Yapmıyorsanız bırakıp gidin. Arkadaşa helal olsun. Herkes hakkını arasa bunlar gibiler korkar. Yazık olsun sizin zihniyetinize.

Sanki Padişah
Sanki Padişah - 12 ay Önce

Ohh ne güzel özel gizli odalar yapılmış. Bizde sokaklardaki çukurlara yama bekleyelim. Adam sizi rezil etti. Helal olsun.

Makinaaa
Makinaaa - 12 ay Önce

Vurdu goll olduu. Adam madara etti sizi. Seni tanımıyorum ama vAllahi bulup seni tanisacam. Dürüst ve yürekli birisin. Yönetime iyi giydirmis. Tebrik ediyorum.

Eşitsizlik
Eşitsizlik - 12 ay Önce

İnsanları hakir görmek de yönetime dahil mi ? Sayın yöneticiler.

Vatandaş+
Vatandaş+ - 12 ay Önce

Geçenlerde belediyeye gittim evrak için. Bir bağırış var diye bir üst kat merdivenlerine yöneldim. Bir baktım bu arkadaş başkana bağırıyor adamsan yıkım ekibinin başında gelrisin diye. Şok oldum. Kimse cevap bile veremedi. Adam hatta size hodri meydan falan dedi. Vatandaş demkki haklı. Valla bizi bunlar mı yönetiyor. Çok yazık.

Deli mi ne
Deli mi ne - 12 ay Önce

Bu yönetim kafayı yemiş. Bu olay duyulan. Duyulmayan buna benzer sürüsüne mevzu var. Yapusturrr.


SIRADAKİ HABER