2 bin 200 dönüm arazini akıbeti ne olacak?

SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un BMC’nin Karasu’dan resmen vazgeçtiğini duyurmasının ardından gözler 49 yıllığına şirkete verilen 2 bin 200 dönümlük arazinin ne olacağına çevrildi. İhsaniye ile Denizköy mahalleleri arasındaki dev arazinin ne olacağı merak konusu haline geldi.

2 bin 200 dönüm arazini akıbeti ne olacak?


-

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen programda BMC’nin yılan hikayesine dönen Karasu’daki yatırımından vazgeçtiğini belirtti. SATSO toplantısına davet edilen BMC CEO’su Murat Yalçıntaş’ın yatırım konusunda net açıklama yaptığını belirten Altuğ, en yetkili ağızdan konuyla alakalı yapılan açıklama hakkında şu ifadeleri kullandı:

İSTEYENE SATARIZ

Biz meclisimize BMC CEO’su Murat Yalçıntaş’ı davet ettik. Sağolsun geldi. Meclisteki arkadaşımız aynı soruyu yöneltti ve net bir şekilde BMC’nin Karasu’da yatırım yapmaktan vazgeçtiğini söyledi. Kendilerinin haricinde yatırım yapmak isteyen varsa onlara satılabileceğini de dile getirdi. Fakat BMC’nin en yetkili ağzından duyduğumuz kadarıyla orada yatırım yapılmaktan vazgeçildiği yönünde. Bu benim dile getirdiğim bir şey değil, bizzat BMC CEO’su Murat Yalçıntaş’ın ağzından çıkan kelamdır. Nasıl bir işlem devam edeceğini bilmiyorum. Herhalde devlet alıp bir başkasına verecek. Tabii şu da var Arifiye’deki yatırımı büyülterek devam edeceklerini dile getirdiler.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2022, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER