46 milyon liralık kredi davasında sona gelindi

Karasu Belediyesi tarafından önceki dönemde İller Bankası’ndan alınan 46 milyon liralık kredinin kullanılması sırasında Belediye’nin zarara uğratıldığı iddiasıyla açılan “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” davası 18 Şubat Cuma günü görüldü. Dava 4 Mart 2022 tarihine ertelendi. Bu tarihte görülecek davanın ise karara bağlanması bekleniyor.

46 milyon liralık kredi davasında sona gelindi


-

Önceki dönem belediye başkanlarından Mehmet İspiroğlu ile birlikte yedi belediye personeli ve üç firma çalışanının bulunduğu “Edimin İfasına Fesat Karıştırma” davası 18 Şubat Cuma günü Karasu 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Eski Başkan Mehmet İspiroğlu ile Karasu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görevli yedi personel davaya katılırken üç firma temsilcisi mazeretli olarak davada yer almadı. Eski başkan ve yedi belediye çalışanına son beyanları soruldu. Yazılı beyanlarını sunduklarını ve önceki ifadelerini tekrar ettiklerini belirten sekiş kişi için istenen beraat talebi mahkemece reddedildi.

Edimin İfasına Fesat Karıştırma davası, mütalaa hazırlığı için dosyanın Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmesine ve Maliye Bakanlığı’na da bildirimde bulunulmasına karar vererek 4 Mart Cuma 2022 tarihine ertelendi. Mahkemenin bu tarihte karara bağlanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2022, 23:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER