Bakanlık’tan yeni tedbirler

Koronavirüs salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tedbir kararları alındı. İşte tedbir kapsamında alınan tedbirler ve faaliyeti durdurulan işletmeler:

Bakanlık’tan yeni tedbirler


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu Gazetesi
Nevtan Angün'ün haberi


 

İçişleri Bakanlığı, 81 ile gönderdiği genelgelerle Koronavirüs’e karşı yeni tedbirler aldığını açıkladı. Bakanlık, asker uğurlama töreni ve piknik faaliyetlerinin ardından aldığı yeni bir kararla berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin de geçici olarak durdurulması yönünde karar aldı. İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine gönderdiği “Koronavirüs Tedbirleri” konulu ek genelgede berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin faaliyetlerinin 21 Mart Cumartesi günü saat 18:00 itibarıyla geçici süreliğine durdurulduğunu bildirdi.

 

Randevusuz alınmayacak

 

İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinde de bazı tedbirler alındı. Karasu İlçe Nüfus Müdürü Hayriye Türe’den alınan bilgilere göre randevulu sistemde yapılan düzenlemeyle biyometrik veri alınan T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi (ehliyet) başvurularında randevulu işlem süresi 8 dakikadan 30 dakikaya çıkartıldı. 18 Mart gününden itibaren uygulanmaya başlanan kararla zorunlu ve acil haller dışında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak kesinlikle alınmayacağı öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER