Balıkçı bu yıl bolluk bekliyor

Avlanma sezonu 1 Eylül itibariyle açıldı. Karasulu balıkçılar da Yenimahalle’den Karadeniz’e açıldı. Bu yıl istavrit ve palamutun bol olacağı, fiyatların da düşeceği belirtildi.

KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Esra Angün’ün haberi

 

1 Eylül Salı günü itibariyle balıkçılar Karadeniz’e açıldı. Karasu Yenimahalle’den denize açılan balıkçılar da bu yıl istavrit ve palamutun bol olacağı müjdesini verdi. Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Fuat Sezer, “Vatandaş, bu yıl ucuza bol bol istavrit ve palamut yiyecek” dedi.

 

Karasulu balıkçıların, avlanma sezonunun ilk günü istavrit ve palamut için denize açıldığını söyleyen Mehmet Fuat Sezer, “Balıkçı arkadaşlarımızla birlikte Allah’a şükür eli boş dönmedik. Bu sene Karadeniz’de balık bol olarak gibi görünüyor” diye konuştu

 

Palamut, istavrit ve çinekop özellikle bol olacak. Karadeniz, geçmiş yıllara göre ilk günden bunun sinyalini verdi” diyen Sezer, “Fiyatlar, bir hafta sonra düşmeye başlar. Şu günlerde istavritin kilosu 25-30 lira, palamutun tanesi ise 15-20 liradan satıldı. Ama fiyatlar oldukça düşecek. Vatandaş bol bol palamut yiyecek” diyerek balık severlere de müjde verdi.

 

BALIK BOL OLACAK VİDEOSU:

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER