Başkan Cihan Emre, Ahilik Haftası’nı kutladı

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, 18-24 Eylül arası kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Emre, “Ahilik, hala esnafımızın ve milletimizin yolunu aydınlatmakta, geleceğimize ışık tutmaktadır” dedi.

Başkan Cihan Emre, Ahilik Haftası’nı kutladı


-

18-24 Eylül arası kutlanan Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu toprakların ortaya çıkardığı en büyük değerlerden biri olan Ahilik, hala esnafımızın ve milletimizin yolunu aydınlatmakta, geleceğimize ışık tutmaktadır. Ahi Evran-ı Veli’nin Kırşehir’den yola çıkarak bütün Anadolu’ya yaydığı dürüst insan, cömert insan; elini, kapını, sofranı açık; gözün, dilin, belin kapalı olsun anlayışı insanlığımızı temelden etkilemiş, esnafımızın temel kimliğini oluşturmuştur.

Ahiliğin, herkesi birbirine yaklaştıran, dost edindiren ve dayanışma içinde yaşamalarını sağlayan anlayışı, bugün de ihtiyacımız olan birlik ve beraberlik duygusunu bizlere kazandıracak olan değerlerdir. Toplumumuzu derinden etkileyen Ahilik anlayışının herkes tarafından bilinmesi ve kucaklanması için 18 Eylül’den 24 Eylül’e kadar sürecek etkinliklerin amacına ulaşmasını diliyorum.

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetimimizin, Ahilik değerlerine sımsıkı bağlı olduğumuzun altını çizerek, bu esnaf bayramında herkesi bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum. Her sene artan bir coşkuyla kutlanan Ahilik Haftası’na ulaşmanın sevinci ve mutluluğu içinde, başta esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımın Ahilik Haftası’nı kutlar, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin hayırlara vesile olmasını dilerim”

KarasuHaberleri.com

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, 22:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
K.
K. - 2 hafta Önce

Ahilik haftası öyle mi gelir gelmez küçük esnafın tüm masrafları 3 katına çıktı projem var projem var demekle olmuyor En azından yeni girişimcilere yeni esnaflara kadın esnaflara muhasebe giderleri ile ilgili destek projeleri yapabilir ayakta durabilmeleri Adına.. artan maliyetler öne sürülür cevap olarak ama maliyetler en çok geçen sene arttı o dönemde bile şu anki fiyatın üçte bir fiyatına ihtiyaçlarımızı muhasebe işlemlerimizi hallediyorduk

Müzehher. Güngör
Müzehher. Güngör - 2 hafta Önce

Birlik beraberlik kardeşlik ve kenetlenmeye hoş görünün sevgi barışla en çok ihtiyacımız olduğu şu dönemde çalışmalarınız katkılarını yorumlariniz için teşeķkürler bâsarı lar diliyorum .

SIRADAKİ HABER